Boys Cross Country - Meet

Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Milton-Union 28  
2. Covington 51  
3. Bethel 71  
4. Miami East 98  
5. Lehman Catholic 107  

Individual Results
  NAME SCHOOL TIME
1. Asher Long Covington 16:10.50
2. Ty Furlong Milton-Union 17:13.60
3. Austin Hawkins Bethel 17:15.10
4. Colin Hinkelman Milton-Union 17:29.30
5. Chase Parsons Milton-Union 17:43.90
6. Zak Klepinger Milton-Union 17:47.50
7. Kade Schweikhardt Bethel 17:51.30
8. Gunner Weldy Miami East 17:54.60
9. Tanner Palsgrove Covington 18:06.50
10. Patrick Firstenberger Bethel 18:07.60
11. Jacob Grube Milton-Union 18:09.40
12. Caleb Ryman Covington 18:16.00
13. Chris Deaton Covington 18:17.00
14. Andrew Crane Miami East 18:20.00
15. Alex Goubeaux Lehman Catholic 18:26.70
16. Preston King Covington 18:28.90
17. Andrew Oaks Miami East 18:30.10
18. Bryce Schweikhardt Bethel 18:38.20
19. Ethan Taylor Lehman Catholic 18:43.30
20. Tyler Shoemaker Miami East 18:49.90
21. Brian Baumann Lehman Catholic 18:50.30
22. Brennan Potts Lehman Catholic 18:55.60
23. Sylas Gambrel Milton-Union 18:57.40
24. Reese Gipe Miami East 19:06.60
25. Calub Hembree Covington 19:11.20
26. Beck Wilson Covington 19:11.90
27. Henry Skaggs Covington 19:14.90
28. Coleton Moore Miami East 19:24.50
29. Landon Moran Miami East 19:28.10
30. Landon Patel Troy Christian 19:29.00
31. Caleb Richter Miami East 19:42.30
32. Kent Welborn Covington 20:08.10
33. Liam Hartley Milton-Union 20:17.10
34. Noah Chaney Covington 20:20.60
35. Edison Deaton Covington 20:24.80
36. Landon Reynolds Covington 20:26.30
37. Tai McAdams Miami East 20:38.10
38. Adam Flood Lehman Catholic 20:39.20
39. Grant Blore Covington 20:55.60
40. Chris Galbreath Lehman Catholic 21:01.90
41. Gus Schmiesing Lehman Catholic 21:21.70
42. Austin Shoemaker Milton-Union 21:44.30
43. Evan Moore Covington 22:09.00
44. Logan Linson Lehman Catholic 22:26.60
45. Zaq Steele Covington 22:33.30
46. Laban Kumenda Bethel 22:36.50
47. Connor McGuire Bethel 22:37.00
48. Hunter Barnes Miami East 22:43.50
49. Caleb Wrobel Bethel 22:46.60
50. Gavyn Mullins Bethel 22:46.80
51. Preston Duff Miami East 23:05.50
52. Avery Gooding Covington 23:31.40
53. Landon Endsley Bethel 23:41.50
54. Austin Monnin Covington 23:44.00
55. Luke Ernst-Carr Troy Christian 23:44.60
56. Carter Leiss Miami East 24:04.40
57. Noah Oiler Troy Christian 24:25.10
58. Henry Cantrell Covington 24:41.20
59. Brock Gessner Covington 25:49.20
60. Will Hand Covington 25:51.60
61. Harold Tobe Lehman Catholic 29:12.60
62. Hayden Dennis Miami East 31:12.30
63. O'Keefe Cooper Lehman Catholic 36:28.90

File(s)
2023 Boys Individual & Team Results

 
Littman Thomas Agency Troy Fish and Game Club Troy Fish and Game Club Troy Fish and Game Club